• 08.09.2020r.

• Spotkanie z panią Anną Masłowską z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie z dziećmi w kl. O, I, II i III na temat "Bezpieczeństwo"

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

• Apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 01 września 2020r. (wtorek) o godz. 10.00. Rozpoczęcie roku szkolnego planowane jest dla wszystkich uczniów.

Przy dobrej pogodzie apel odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku złej pogody klasy 0, II, III, IV i V będą miały spotkanie z wychowawcą w klasie. Klasy I, VI, VII i VIII będą uczestniczyły w apelu na korytarzu szkolnym. Na apelu klasa I otrzyma plecaki od Wójta Gminy Turośl.

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego autobus będzie kursował około 2 godziny później niż w dni nauki szkolnej. Proszę rodziców o zapewnienie dzieciom osłony twarzy i nosa na czas przejazdu autobusem oraz na czas apelu w szkole.

• WYZWANIE #GaszynChallenge

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ptakach podjęła wyzwanie #GaszynChallenge na rzecz małej Igi, z nominacji Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i. ks. Jana Twardowskiego w Turośli.

Zbiórka prowadzona jest na operację ucha dla Igi z Łomży - https://www.siepomaga.pl/uszko-igi

Zadanie jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów, nagrać film i umieścić go na swojej stronie.

Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10 zł, jeśli wykonają to minimum 5 zł na konto dzieci z powyższego linku.

Czas na wykonanie to 48 godzin.

Do dalszego udziału w akcji nominujemy:

Szkołę Podstawową im. Stanisława Krupki w Lemanie

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

• Apel z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca (piątek) o godz. 9.00. Zakończenie roku szkolnego planowane jest dla wszystkich uczniów.

Przy dobrej pogodzie apel odbędzie się na boisku szkolnym. W przypadku złej pogody klasy 0, I, II, III, IV i V będą miały spotkanie z wychowawcą w klasie. Klasy VI, VII i VIII będą uczestniczyły w apelu na korytarzu szkolnym.

W dniu zakończenia roku szkolnego autobus będzie kursował o około godzinę później niż w dni nauki szkolnej. Proszę rodziców o zapewnienie dzieciom osłony twarzy i nosa.

• KONSULTACJE DLA KLASY IV I V.

• 22 czerwca (poniedziałek) od godz. 8.00 do godz. 12.35 odbędą się konsultacje dla klasy IV.

23 czerwca (wtorek) od od godz. 8.00 do godz. 12.35 odbędą się konsultacje dla klasy V.

KOLEJNOŚĆ PRZYWOZÓW ORAZ ODWOZÓW TAK JAK W DNI NAUKI SZKOLNEJ.

• Konsultacje od 01 czerwca 2020r.

• Od 01 czerwca 2020r. zapraszamy na konsultacje do szkoły klasę VII. Ze względów bezpieczeństwa na chwilę obecną nie planujemy konsultacji dla klas IV, V i VI.

• MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW

• 2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI

3 MAJA- ŚWIĘTO UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Tradycją lat poprzednich z okazji kolejnych rocznic uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi w naszej szkole odbywał się uroczysty apel. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze. Wszyscy tego dnia byli w galowych strojach. Niestety tegoroczne obchody świąt majowych będą inne niż zwykle w związku z sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy. Jednak nie zapominamy o tym, że jesteśmy POLAKAMI i jaką rolę pełnią w naszym życiu wydarzenia z ubiegłych lat.

ZAPRASZAMY do zapoznania się z materiałami poniżej:

HISTORIA POLSKIEJ FLAGI

Flaga jest znakiem rozpoznawczym, symbolem państwa lub organizacji, również miast czy jednostek podziału administracyjnego, oddziału wojsk (sztandar) i organizacji: politycznych, społecznych, kościelnych, sportowych itp. Kolory flagi polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi czerwień (często spotykana może symbolizować przelaną krew w walce w obronie kraju) oraz biel (oznacza ona wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie). Te przyjęte przez sejm barwy rozpowszechniły się bardzo szybko i towarzyszą Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach.

kliknij link:  HYMN POLSKI  *śpiewając pamiętaj o właściwej postawie.

kliknij link:  PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

• LEKCJE ON-LINE

• Szanowni Rodzice,

W związku z obecną sytuacją i obowiązkiem prowadzenia zdalnego nauczania mamy już możliwość prowadzenia lekcji on-line. Dlatego też, wszystkim uczniom klas 0 – VIII, zostały założone konta poczty elektronicznej w G Suite dla Szkół (poczta Gmail) z jednolitą bezpieczną domeną: spptaki.turosl.pl.

Login składa się z pełnego imienia i nazwiska ucznia rozdzielonych kropką, pisanych małymi literami, bez polskich znaków. Przyjmuje więc postać jak we wzorze poniżej:

jan.nowak@spptaki.turosl.pl

Hasło robocze ustawione do pierwszego logowania to: spptaki27. Podczas tego logowania wymagana jest zmiana hasła na własne - bezpieczne: minimum osiem znaków, wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne.

Lekcje odbywać się będą od najbliższego poniedziałku, tj. 20 kwietnia, zgodnie z tygodniowym planem lekcji. Każdego dnia rozpoczynamy pierwszą lekcję od godz. 9.00. Szczegółowe informacje na stronach poszczególnych nauczycieli. Na początek lekcje on-line odbywać się będą z uczniami klas IV – VIII.

Więcej na temat G Suite dla Szkół i Uczelni znajdziecie Państwo w:

Informacjach na temat ochrony prywatności w G Suite dla Szkół i Uczelni,
              Polityce prywatności Google,

Umowie na korzystanie z G Suite dla Szkół i Uczelni

• WIELKANOC 2020

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
              przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
              Radosnego, wiosennego nastroju
              oraz wesołego "Alleluja".